5 důvodů, proč o Vánocích vyzkoušet Booko

Znáte appku jménem Booko? Jde o parádní knihovničku pro váš tablet či mobil, ve které najdete desítky krásných a kvalitních dětských knížek v interaktivní podobě. Vánoce jsou časem pohádek, klidu a rodinné pohody, takže jsou také ideální příležitostí k vyzkoušení Booka. Máme pro vás 5 důvodů, proč si knihovničku růžového zajíce jménem Booko o svátcích vyzkoušet.

1/ Čtení s blízkými kdekoli a kdykoli
O Vánocích se setkáváme s rodinou a přáteli a užíváme si více společných chvil. Proč do takových chvilek nezapojit i čtení? Díky Bookovi nemusíte mít po ruce papírovou knížku ani umět zpaměti pohádky, abyste si s dětmi užili společnou chvilku s příběhem. Stačí vytáhnout z kapsy mobil či tablet. Děti, které Booko znají, si tak mohou svůj oblíbený příběh přečíst s kýmkoli z rodiny. A všichni kluci a holky, které s appkou seznámíte, budou jistě nadšení! Staňte se "Ježíškem" s plnou kapsou pohádek.

2/ Interaktivní odpočinek od televize
Vyvolat v dětech zájem o čtení, když v televizi od rána do večera běží desítky pohádek, to je celkem fuška. Pokud si chcete společně trávený čas vážně užít, a to aktivnější formou, než je pouhé sledování obrazovky, nebo pokud se vaše děti už učí číst, určitě byste si s nimi radši otevřeli knihu. Jenže jak konkurovat televizi? Booko díky jemně rozhýbaným ilustracím, zvýrazňování textu a audiostopě poslouží jako příjemný přechod od sledování televize ke čtení. Příběhy a pohádky, které se v appce ukrývají, tak zaujmou i v době televizních maratonů. Dívat se společně na filmy je fajn, ale společné čtení je ještě lepší.

3/ Klidné cesty za příbuznými
Vánoční návštěvy znamenají také nějaký ten čas v autě nebo ve vlaku. S Bookem si můžete cestou užít spoustu krásných pohádek a příběhů, které díky interaktivní podobě zaujmou i ty nejneposednější cestovatele a cestovatelky. Všechny knížky si můžete doma na wifi stáhnout přímo do mobilu či tabletu a pak si je užít offline. Že babička bydlí za hlubokým lesem bez signálu? Žádný problém, bezpečně vás jím provede třeba Dášeňka nebo Lily a Momo. 

4/ Chvilka jen a jen pro sebe
Všechny mámy a všichni tátové to znají. Vánoce, to je samý shon. Dárky, dobroty, návštevy, výlety… Samozřejmě, že se chcete hlavně věnovat dětem. Ale občas si potřebujete taky hodit nohy nahoru a užít si chvilku klidu. I s tím vám Booko pomůže. Těm nejmenším budoucím čtenářům a čtenářkám stačí v nastavení zapnout funkci vypravěče a přenechat čtení hercům a herečkám, kteří příběhy pro Booko načetli. Děti si navíc dokážou samy vybrat, jakou knížku chtějí číst - mohou vybírat podle obálky i podle obrázkového vyhledávání, pokud ještě neumí číst. Těm větším pak stačí dát za úkol číst pozorně, aby hravě zvládly hru nebo kvíz, který čeká na konci.

5/ Desítky knížek úplně zadarmo
Díky Zaječím Vánocům, adventnímu kalendáři v appce Booko, se v její bezplatné verzi po celý prosinec objevuje každý den nová knížka. O Vánocích si tak můžete užít 24 příběhů, vzít je všude s sebou, číst si je, poslouchat vyprávění, vyzkoušet si hry a kvízy… To vše až do konce roku. Z takové knihovničky si jistě vybere každý kluk a každá holka, ať už mají radši pejsky, auta nebo víly. Pokud se vám v novém roce po takovém výběru zasteskne, stačí si pořídit předplatné a zase budete mít všechny knížky k dispozici a s nimi i spoustu dalších, protože Booko jich už obsahuje přes 70.

Přejeme vám krásné a pročtené svátky!

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.